“HADSİZ…”

MHP İl Başkanı Müjdat Öz, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu’nun hadsiz paylaşım ve asılsız iddialarını kendisine iade etti. Görgülüoğlu’nun bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında hadsiz paylaşımlarda bulunduğunu belirten Öz, CHP’li Piraziz belediye başkanının siyasi adap ve nezaket kurallarını hiçe saydığını kaydetti. Öz, belediye başkanının yularını tutmayan CHP il başkanını ise şiddetle kınadığını ifade etti.

“HADSİZ…”

Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Başkanı Müjdat Öz, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ve CHP İl Başkanı Necati Tığlı’ya veryansın etti. Öz, “Hakkındaki Fetö soruşturmasından dolayı yurtdışı çıkış yasağı bulunduğunu kendisi söylediği halde; sosyal medya paylaşımında “Afrin’e gideceğini” beyan eden, basın toplantısındaki konuşmasında ise “askerimize destek olmak istediğini” söyleyen belediye başkanının camii yerine kiliseden haç işaretiyle paylaşım yapmaktaki amacı nedir? Yoksa belediye başkanının inancımı farklıdır? Afrin’de süren haç ile hilalin savaşında bu hareketiyle kime ne mesaj vermiştir? Yoksa “Afrin’e girilmesin” diyen liderine yaranmaya mı çalışmıştır? Afrin’de kahramanca mücadele eden ve Türk Milletinin bekası için şahadete yürümekten çekinmeyen bozkurt yürekli kardeşlerimizin lideri Devlet Bahçeli ile alay etmekle neyi amaçlamıştır? Dün perde arkasından MHP’ de değişim istediğine ve Fetö ağzıyla “Devlet Bahçeli’ye Hayır” deyip, bugünde bu hadsizliği yapıp hala özür dilemediğine göre, acaba soruşturma geçirdiği gibi gerçekten FETÖ ile bir gönül bağı veya fiili bağlantısı var mıdır? Piraziz ilçemizin hali gözle görülür şekilde ortada olduğu halde; CHP il başkanının ifadesine göre, Belediye başkanını Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biri yapan özelliği ve başarısı nedir? Bizzat gidip istediğim randevu talebime dahi bugüne kadar geri dönüş yapmamış oldukları halde, belediye başkanının paylaşım ve konuşmalarında sürekli olarak “erkeklik, delikanlılık, cesaret ister…” gibi tehdit ve tahrik edici kelimeler kullanmasındaki sebep ve amacı nedir? Piraziz belediye başkanı askerliğini hangi tarihte, nerede ve hangi görevde yapmıştır?” diye sordu. MHP İl Başkanı Öz, HDP ile kol kola giren CHP’nin il başkanı ve diğer temsilcilerinin partilerine yönelik suçlamaların haksız ve ölçüsüz olduğunu belirterek,  “Terörü teşvik eden, PKK ile organik bağ içinde bulunan, bölücü terör örgütünün siyasi kanadını oluşturan, kravat takıp mazbata almakla milleti temsil edebileceğini sanan, Kandil’e ve örgüte silah bırakma çağrısı bile yapmaktan imtina eden bir güruhla ortaklık eden CHP ve temsilcilerinin MHP’ye saldırması ikiyüzlülüğün ve pişkinliğin fotoğrafıdır” dedi.

“MHP’nin Ak partiye koltuk değneği olduğunu iddia eden CHP il başkanı, aslında partisinin HDP çizgisine geldiğini görememektedir. Belki de gördüğü halde görmezden gelmekte ve ifade edememektedir” diye Öz açıklamasını şöyle sürdürdü;
“CHP ve onun Giresun’daki sözcüleri; Türkiye’nin ve Giresun’un meselelerine makul ve mantıklı çözümler üretemeyince, çareyi çirkeflik, kavga ve husumet siyasetini genelde Meclise, parti kongrelerine ve meydanlara, Giresun’da ise sosyal medyaya ve basın toplantılarına taşımakta bulmuşlardır. Bu durumun “siyasi moron”luktan başka bir ifade ile izahı mümkün değildir. CHP yönetimi, ebedi başarısızlığa mahkûm olmanın verdiği hırçınlıkla, uzlaşmaz, kavgacı ve kirli siyaseti parti misyonu haline getirmiştir. Çizmeden yukarı çıkmayı, açıklamalarındaki aşağılık itham ve iftiralarla rakiplerini küçük düşürme gayretini marifet belleyen CHP il başkanı ve Piraziz belediye başkanları, bu yolla halkın teveccühünü kazanacaklarını sanıyorlarsa akıllarını peynir ekmekle yemişler demektir.

CHP Piraziz belediye başkanı siyasi adap ve nezaket kurallarını hiçe sayarak, yerini, haddini ve hududunu bilmeden camii duvarına bevlettiğine göre; partisinin ilk yerel ve genel seçimlerdeki mukadder yıkım ve hüsranını şimdiden hissetmiş olmalıdır ki, MHP’ ye saldırarak prim yapmaya çalışmaktadır. Bahse konu Piraziz belediye başkanının hadsiz paylaşım ve asılsız ithamlarını kendisine iade ediyor; Birlikte düzenledikleri basın açıklamaları sırasında, kabadayı bir tavırla ve meydan okurcasına “O kadar delikanlı ise gelir otururuz bir yere, varsa öyle bir cesareti gelsin veya onun istediği yere biz gideriz…” şeklindeki tehdit ve tahrik edici sözleri nedeniyle, onu bağlamayan, yularını tutmayan CHP il başkanını da şiddetle kınıyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
ŞİMDİ YEŞİLGİRESUN VAKTİ
ŞİMDİ YEŞİLGİRESUN VAKTİ