“ÇAPI BUYSA BU ŞEHRE GEÇMİŞ OLSUN”

AK Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun vaatlerini yerine getirmediğini ifade ederek, bazı sözlerini kamuoyuyla paylaştı. Şenlikoğlu, Aksu’nun vaatleri arasında yer alan şehir içi trafik mastır planı ile suda yapılacak olan kademeli indirimi sordu. Şenlikoğlu, “Eğer bir belediyenin çapı buysa bu şehre geçmiş olsun” dedi.

“ÇAPI BUYSA BU ŞEHRE GEÇMİŞ OLSUN”

AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu düzenlediği basın toplantısında, 25 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak olan il kongresi ve Giresun Belediyesi’nin çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Giresun’un bir 9-10 yıl daha kaybetmemesini istediklerini belirten Şenlikoğlu, Giresun’un en büyük sorunlarından bir tanesinin trafik sorunu olduğunu, şehirde ciddi anlamda trafik hengamesi yaşandığını kaydetti. Belediye Başkanı Aksu’ya suda kademeli indirim yapacağı sözünü de hatırlatan Şenlikoğlu, “Su faturalarında kademe kademe indirime gidilecekti; yola çıktığınızda su faturası neydi, şimdi nedir? Bu konuda sayın başkanın bu millete bir açıklama borcu vardır. Eğer böyle bir vaatte bulunduysanız söylediğiniz sözün arkasında durmanız gerekir. Bizim anladığımız siyasetin gereği budur” dedi. Şenlikoğlu, Giresun Belediyesi tarafından yürütülen alt ve üstyapı çalışmalarına da dikkat çekti. Belediye Özel Kalem Müdürlüğüne bağlı Çözüm ve Koordinasyon Biriminin çalışmalarından örnekler veren Şenlikoğlu, birim tarafından 2 bin 450 metre yeni kaldırım, 2 bin 100 metre beton yol, 900 metre demir korkuluk, 2 bin 750 metre kare parke, Bin 250 metre kare duvar peyzajı ve bin 550 metre baskı beton çalışması yapıldığını, bununda bir müteahhittin bir siteye yaptığı düzenlemeye eş değer olduğunu ifade etti. “Eğer bir belediyenin çapı buysa bu şehre geçmiş olsun” diye Şenlikoğlu, “Efendim  “kültür sanat etkinlikleri yapıyoruz. Sokakta geziyoruz, insanımıza gülüyoruz” diyorlar bunlar güzel şeyler.  Bunlar gerekli şeyler. Sayın başkanımız bu konuda iyidir. Ama belediyecilik bu değil. Bunlarda yapılacak, bunlarda ihtiyaç ama insanlar artık, hizmet bekliyor. Ne yazık ki, 9’ncı yılında bunu söylemek zorunda kalıyoruz. İşte kaybettiğimiz bir 9 yıl. İnşallah önümüzdeki dönem bu şehrin makul sesi olaya el koyacaktır” diye konuştu.

AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Mart Pazar günü Giresun'a geleceğini bildirdi.Şenlikoğlu, Erdoğan'ın AK Parti Giresun 6. Olağan Kongresine katılacağını belirtti.Giresun'a ve AK Parti teşkilatına yakışır, şölen havasında bir kongrenin gerçekleştireceklerini ifade eden Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

"Kongremiz için yaptığımız hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kongremize bütün halkımızı davet ediyoruz. Giresun'a yakışır bir kongre ile Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlamak için gereken çalışmaları da hassasiyetle devam ettiriyoruz. Şimdiden gerçekleştireceğimiz Giresun il kongremizin partimiz ve ilimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum." Şenlikoğlu, 2023 hedeflerine daha sağlam adımlarla ulaşmak için birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, şunları söyledi: "Dün olduğu gibi yarın da el ele, omuz omuza çalışmaya devam etmeliyiz. Tek vücut halinde hareket ederek, birlik ve beraberlik içinde Büyük Türkiye hedefine ulaşacağımıza inancımız sonsuzdur. 2019 seçimleri öncesi ilimizde ve tüm Türkiye’de gerçekleştirilen il, ilçe, belde kongreleri ile kadın ve gençlik kollarımızın kongreleri milletimiz ile yeniden kucaklaşmamıza, yaptığımız hizmetleri anlatmamıza vesile olmuştur."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
ŞİMDİ YEŞİLGİRESUN VAKTİ
ŞİMDİ YEŞİLGİRESUN VAKTİ