GİRESUN’DA 152 KM YOL ‘YEŞİL YOL’ YAPILDI

Samsun’dan Artvin’e kadar Karadeniz yaylalarını birbirine bağlayacak olan ‘Yeşil Yol’ yol projesi devam ediyor. ‘Yeşil Yol’ projesi kapsamında Giresun’da bugüne kadar 152 kilometre yol imalatı yapıldı. Giresun’un ‘Yeşil Yol’ ağı 685 kilometre.

GİRESUN’DA 152 KM YOL ‘YEŞİL YOL’ YAPILDI

Bölgemiz ve ilimizde yayla turizmine büyük katkı sağlamsı beklenen ‘Yeşil Yol’ projesi kapsamında bugüne kadar 786 kilometre yol imaları yapıldı. Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Trabzon, Ordu, Samsun yayalarını kapsayan ‘Yeşil Yol’un toplam uzunluğu 4 bin 112 kilometre. 2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ülkemiz turizm stratejisi Karadeniz yayla, kıyı, kültür ve sağlık turizmi ana temaları çerçevesinde turizm gelişim senaryoları ve uygulamaları yapılacağı, bölgede yer alan yaylaların diğer turizm türleriyle bütünleştirilmesi sonucunda bölgenin ulusal ve uluslararası ölçekte doğa turizminin temelinde yer alan ‘Yayla Koridoru’ varış noktası öne çıkarılması amaçlandığı hedefi ile ‘Yeşile Yolculuk’ vurgusu yapılmıştı.

685.30 kilometre yeşil yol hattına sahip olan Giresun’da bugüne kadar, 2013-2017 yılları arasında gönderilen ödenekle 33.30 km yol bakım onarım, 41.10 km stabilize kaplama, 1.50 km parke kaplama, 76.40 km asfalt kaplama ve 2 adet köprü imalatlarıyla birlikte toplam 152.30 km imalat yapıldı. Yeşil yol çalışmaları ilimize ve bölgemizde devam ediyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK