“YOĞUN BİR ÇALIŞMA TEMPOSUNA GİRDİK”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, büyük kurultayın ardından hedeflerini belirleyerek yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini bildirdi.

“YOĞUN BİR ÇALIŞMA TEMPOSUNA GİRDİK”

Tığlı yaptığı yazılı açıklamada, “Öncelikle ülkemizin ihtiyacı olan huzuru, demokrasiyi, darbe hukukundan arınmış, toplumsal uzlaşmaya dayalı yeni bir anayasayı hayata geçirmek için mücadele edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden adaleti sağlayacağız. "Ben" değil, "biz" olacağız diyenlerle birlikte mazlumun ve mağdurun yanında yer alacağız” dedi.

Tığlı, CHP’nin hedef ve ilkelerini şöyle sıraladı;

“Tek adamlık rejimine son verilecek. Kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter sisteme geçilecek. Cumhuriyet ve demokrasinin temeli olan laiklik ilkesinden taviz verilmeyecek, ne dinin siyasallaştırılmasına, ne de siyasetin dinselleştirilmesine izin verilmeyecek. Din vicdan ve inanç özgürlüğüne müdahalelere de izin verilmeyecek, yaşamın her alanında adalet ve huzur sağlanacaktır. OHAL derhal kaldırılacak, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) yasama ve yargı denetimine alınacak. Ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'nün siyasi ayağı kesinlikle ortaya çıkarılacaktır.”

Zeytin Dalı harekatına da değinen Tığlı şunları kaydetti;

“Kahraman askerlerimiz terörün kökünü kazımak için canlarını ortaya koyuyorlar. Ülkemizin her yerine olduğu gibi ilimize de şehit ateşi düştü. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz başta olmak üzere, şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Bu harekatın bir an önce başarıyla tamamlanmasını, askerlerimizin sağ salim dönmelerini temenni ediyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK