“TAKDİR GİRESUNLULARIN”

Türker, özel idarenin gayrimenkul satışlarını zararına satış yaparak kepenk kapatan esnafa benzetti.

“TAKDİR GİRESUNLULARIN”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, özel idareye ait gayrimenkul ve taşınmazların satışına tepki göstererek, “2017 yılının son günlerinde 15 milyonluk taşınmaz mal satışı ile yangından mal kaçıran il özel idaresi, bu ay sonu itibari ile şehrimizin dört bir yanında gerçekleştireceği 27 ayrı ve toplamda tahmini yaklaşık 45 milyonluk taşınmaz mal satışı ihalesi ile anlaşılan, zararına satışları ile kepenk kapatıyorlar” dedi.

Türker yaptığı yazılı açıklamada, “Şehrimiz Merkez, Bulancak, Şebinkarahisar, Alucra, Keşap, Güce, Dereli ve Yağlıdere ilçelerimizde, turistlik tesis alanı, hizmet binası, ev, tarla, garaj, fındık bahçesi, arsa, bina ve bahçe cinsinden şehrimizin ve bu şehirde yaşayan her bir insanımızın hakkı olan değerlerimizi neye dayanarak satıyorsunuz?  İl özel idaresini kapatıyor musunuz, hayata geçirmeyi planladığınız sistem değişikliği sonrası bu birikimlerin belediyeler yetkisine girmesini mi istemiyorsunuz, sağır sultanın duyduğu borçlarınızı kapatıp her gün kapınıza dayanan alacaklılarınızdan kurtulmaya mı çalışıyorsunuz, yoksa patron çıldırdı misali AKP hükümetinin rotasını takip ederek babalar gibi satarız mı diyorsunuz? Yoksa sadece iki satıştan sonra elde edeceğiniz 60-65 milyon lira ile şehrimize mega projeler mi kazandıracaksınız?” Diye sordu.

Bu satışlarla şehre ihanet edildiğini savunan Türker açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“Ortak bir bütçe içerisinde ve bu mali döngü kapsamında elbette, yeni hizmetleri hayata geçire bilme adına alış ve satışlar gerçekleştirilebilir. Ancak bu satışlar sadece iki kalemde 60-65 milyonları buluyorsa hele de arkanızda devletimizin tüm imkanları varken, bunu iktidar statüsünde gerçekleştiriyorsanız, adımız gibi eminiz siz bu şehre ihanet ediyorsunuz.

Ve bilinmelidir ki; millet nezdinde siyasi yaşamının sonuna gelen AKP iktidarı ve hükümeti ile birlikte geldiğiniz gibi gideceksiniz. Giresunlu hemşerilerimize hesap veremeyeceğiniz gibi önce kendi çocuklarınız ve sonra bu milletin evlatları karşısında vicdan azabı çekeceksiniz. Tüm bu değerlendirmeler ışığında, şehrimiz kamuoyunu bu talana dur demeye davet ediyorum. Her geçen gün adeta geri adım atarak yol almaya çalışan şehrimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Takdir milli ve mikro yerli değerleri tek tek satılan Giresun halkınındır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK