İLÇE KONGRELERİ TAMAM, SIRA İL KONGRESİNDE

Giresun’da Alucra ilçesi hariç tüm ilçelerde teşkilatlanan İYİ Parti İlçe Kongreleri tamamladı. İYİ Parti İl Kongresi ise 4 Mart’ta yapılacak.

İLÇE KONGRELERİ TAMAM, SIRA İL KONGRESİNDE

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Ünzile Yüksel, İYİ Parti Giresun İl Kongresinin 4 Mart’ta yapılacağını açıkladı. Giresun’da İYİ Parti’nin Alucra hariç tüm ilçelerde kurulduğunu belirten Yüksel, “Hergün onlarca vatandaşımız il ve ilçe teşkilatlarımıza gelip üye olmak için başvurmaktadırlar. Bu yoğun teveccühlerinden dolayı tüm hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bugün itibariyle tüm ilçe kongrelerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Kongreler sonucunda işbaşına gelen ilçe başkanı arkadaşlarımı ve yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyor başarılar diliyorum. İl kongremizi de 4 Mart Pazar günü Hüseyin Restaurant’ta yapacağımızı da tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Kurulduğumuz günden itibaren vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve sevgisine mazhar olan İYİ Parti umudu kırılmış, yarından beklentisi azalmış, ötekileştirilmiş, bastırılmış ve ayrıştırılmış halkımızın üzerine adeta bir güneş gibi doğmuş ve halkın umudu olmuştur. Ülkenin her köşesinde mutsuz ve umutsuz insanlar yığını oluşturan AK Parti iktidarı, millete umut olan İYİ Partiye de adeta ambargo uygulamaya çalışmaktadır” dedi.

İYİ Parti iktidarında haksızlığın ve hukuksuzluğun önüne geçileceğini belirten Yüksel şunları kaydetti;

“Ülkenin her köşesinde ayrı bir dert var. Bizler ilçe ilçe köy köy dolaşıyoruz. Gittiğimiz her yerde vatandaş mağdur. Bakınız geçenlerde Piraziz ilçe binamızın açılışı için Piraziz’deydik mesela. İlçe başkanımız Emin Pekdemir yaptığı konuşmada, Piraziz’in göç veren bir ilçe olduğunu bunun temelinde de işsisizlik yattığını söylerken, ilçede başta Adalet Sarayı olmak üzere birçok kurumun Piraziz’den alındığını adeta ilçenin beldeye dönüştürüldüğünü belirtti. Bu bizim başta Pirazizlilere ve diğer ilçelere sözümüzdür, biz İYİ Parti iktidarında bu kurumları geri getirmek için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşımız her türlü ihtiyacını kendi ilçesinde görebilecek. Bu bizim onlara sözümüzdür. AK Parti iktidarıyla geçen yıllar içinde ülkede haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik, ayrımcılık o kadar ayyuka çıkmış ki, 2014 yılında dünyada hukukun üstünlüğü sıralamasında 40. sırada olan Türkiye, 2017 yılı itibariyle 113 ülke arasında 104. olmuş durumda. Siz bu ülkede hukuku öldürmüşsünüz efendiler. Bir hukukçu olarak bu tablo bana son derece acı vermektedir. Bir ülkede hukuk bitmişse, adalete güven kalmamışsa, o ülkede huzuru ve devlete olan bağlılığı nasıl sağlayacaksınız? Ülkeyi kaosa sürükleyenler, İYİ Parti iktidarında bunun hesabını yine hukuk önünde verecekler. Zira biz yaşanan tüm haksızlıkların üstüne, hukukun adaletli eli ile geliyoruz.”

KİM YERLİ, KİM MİLLİ?

İYİ Parti’nin iktidar, Meral Akşener’in de cumhurbaşkanı olacağını savunan Yüksel, “Şimdi yeni moda bir söylem var. İttifak adı altında yerli ve milli söylemini kullanıyorlar. Onlara oy verirsen yerli ve millisin, oy vermezsen değilsin. Bu toplumu şimdi de böyle bir ayrıştırmanın içine sokmaya çalışıyorlar. Kim yerli, kim milli? Neye göre yerli, neye göre milli? Devlet kurumlarının tabelarından T.C yazısını silenler mi yerli ve milli? Papanın dizininin dibinde oturanlar mı yerli ve milli? Habur’da teröristlerin törenle karşılanmasına göz yumanlar, onlar için çadır mahkemesi kurup devletin hakim ve savcısını teröristin ayağına gönderenler mi yerli ve milli? Barzaniyle elele kolkola megri megri söyleyip halay çekenler mi yerli ve milli? Oslo görüşmeleriyle bu devletin onuruyla oynayanlar mı yerli ve milli? Bu devleti FETÖ’ye teslim edenler mi yerli ve milli?  Kim yerli kim milli bu millet iyi biliyor. Yerli ve millinin adresi belli. Bu ülkenin en ücra köşelerinde, sizlerin bin korumayla birlikte çekinerek gittiğiniz yerlerde bile tek başına meydanlarda, cadde ve sokaklarda dolaşıp, halkla kucaklaşarak elele yürüyen, vatandaşıyla tek vücut olmuş kendini bu millete adamış yiğit bir genel başkana sahip İYİ Parti tam da yerli, tam da milli. Biz kendimizi bu millete hizmetkar bilmişiz, yüce Türk milletiyle ittifak yapmışız. Yerli ve milli arayanlar İYİ Partinin açılışlarına ve Meral Hanımın miting havasında geçen konuşmalarına baksınlar. Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği hedefte, vatan ve millet sevdasıyla yola çıkan İYİ Parti, siyasi görüşüne, etnik yapısına, dini inanışına bakmaksızın toplumun her ferdini kucaklayan ve benimseyen yapısıyla gerçek manada yerli ve millidir. Biliyoruz ki Allah iyilerle beraberdir. Bu aziz millet İYİ Partiyi iktidar, Meral Akşenir’i de Cumhurbaşkanı yapacaktır” dedi.

Yüksel, Afrin’deki kahraman Mehmetçik’e başarılar dileyerek, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere ise acil şifalar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK