GİRESUN ADASI ATLAS’TA!

Mitolojik tarihi ve doğal güzelliğiyle önemli bir turizm destinasyonu olan Giresun Adası’nın önemi halen tam olalar idrak edilemiyor.

GİRESUN ADASI ATLAS’TA!

Giresun’da son yıllarda yaşanan turizm hareketliliğinin lokomotifi olan Ada, ne yazık ki, bazı turizmci ve bürokratların dar vizyon bakışlarına kurban ediliyor. Trabzon ve Rize’ye giden tur otobüslerini 1 saat Giresun’da durdurmayı turizm başarısı olarak gören turizmci ve bürokratlar halen ellerindeki turizm destinasyonunun farkında bile değiller. Giresun adası başka bir ilde olsa asıl olurdu acaba?

‘Altın Post’ teknesiyle yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılan Giresun Adası tüm olumsuzluklara rağmen ilgi çekmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü Atlas Dergisi Ocak ayı sayısında Giresun Adası’na geniş yer verdi. “Karadeniz’in Özü Giresun Adası” başlıklı haberde adanın mitolojik efsanesine ve tarihine dikkat çekildi. Haberde, Amazonlar, Argonotlar, Pontus Krallığı, Bizans ve Osmanlı’nın gelip geçtiği Aretias’ın, Karadeniz’in nadir adalarından biri olduğu belirtildi. Haberde adanın ritüelleri de unutulmadı. Atlas Dergisi’nin Giresun için son derece önemli olan bir turizm değerine yer vermesi adanın ne kadar önemli bir destinasyon olduğu ortaya koydu. Atlas Dergisi aracılığıyla yerli ve yabancı macera severlerle ile turistlerin beğenisine sunulan Giresun adasının değerini peki yerli turizm ve bürokratlar biliyor mu? 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK