GİRESUNLU RESSAMDAN MUHTEŞEM SERGİ.

Giresunlu hemşerimiz Ressam Yasemin Güler Yıldız, İstanbul’da bir resim sergisi daha açıyor. 11 Ocak 2018 Perşembe günü saat 18. de Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak sergide birbirinden güzel 20 tablo sergilenecek.

 GİRESUNLU RESSAMDAN MUHTEŞEM SERGİ.

Bugüne kadar 8 kişisel, 4 karma olmak üzere toplam 12 sergide imzası bulunan sanatçı Yıldız “Sonun Başlangıcı” başlığı ile açacak olduğu 9. Kişisel sergisinde tavus kuşlarının güzelliğini kullanarak yapmış olduğu eserleri sergileyecek. Sergi 18 Ocak 2018 pazar günü akşamına kadar açık kalacak. Giresunlu hemşerilerini sergiye davet eden Yıldız, Küresel ısınmanın yaratacağı tehlike ve tehditlere dikkat çekmek amacıyla sergiyi düzenlediğini  söyledi.

Çalışmalarında Tavus Kuşlarının büyüleyici güzelliğini kullandığını belirten Ressam

Yasemin Güler Yıldız, duygularını şu şekilde dile getirdi. “Doğaya, çevreye, aşkla yaptığım resimlerimde, küresel ısınmanın dünyamıza verdiği ve yıllar geçtikçe boyutları bizleri felakete sürükleyecek korkunç zararları, fantastik bir üslupla; tavus kuşlarının büyüleyici güzelliklerini kullanarak, görseli izleyenlerin zihinlerinde tezatlar yaşatarak, canlıların ve doğanın aslında ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduklarını, üzerime düşen sorumluluk anlayışı doğrultusunda vurgulayarak, bu hususa dikkat çekmek istedim".

Ressam Yıldız "en uzun yolculuklar bile küçük bir adımla başlar. Ve her son mutlaka bir yerlerdeki başlangıcın diğer ucu… Her başlangıcın bir sonu, her sonun başlangıcıdır yaşadıklarımız" ifadesini kullanarak sergisinin amacını şöyle anlattı: “Sorumlu insan olmanın, toplumsal faydanın, hayata anlam katmanın ve hayattan anşam almanın ancak sevgi ve bilgiyle harmanlanmış, ümitle devşirilmiş bir eğitimden ve sosyal hayattan geçtiğine inanan bir ressam olarak, “Sonun Başlangıcı” adlı kişisel sergimde, zengin hayal gücü ve disiplinli çalışmam sonucunda oluşturduğum resimlerimdeki renkli dünyamı sizlerle paylaşırken, umarım bu buluşmadaki renk zenginliği, size keyifli bir yolculuk yaşatacaktır.”

Ressam Hemşehrimiz ayni zamanda İstanbul ”da Resim Öğretmenliği görevini de yürütüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK