TMO'NUN DEPOSUNDAKİ FINDIĞI SATTIRMAYACAĞIZ"

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, "TMO'nun deposundaki fındığı sattırmayacağız" dedi. Fındık piyasasına ilişkin spekülasyonlara değinen Gündoğdu, fındığın, bölge için önemli bir ürün olduğuna dikkati çekti.

TMO'NUN DEPOSUNDAKİ FINDIĞI SATTIRMAYACAĞIZ

Gündoğdu, fındık üreticisinin mağdur olmaması için bu yıl da Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) devreye girdiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Toprak Mahsulleri Ofisi, depolarına 150 bin tona yakın fındık almıştır. Onu da iyi şartlar altında depolayıp piyasaya sürmemesi lazım ve sürdürmeyeceğiz. Bununla ilgili Bakan Bey'le en az 3-4 defa görüştüm. Dediğim şu, 'serbest piyasaya fındık sürerseniz Ordu Meydanı'nda kendimi yakarım', bu kadar net. Çünkü, fındık serbest piyasaya satıldığı zaman elini ovuşturanlar, bu sefer üreticiyi tekrar mağdur edecekler. 10 liralık fındık düşecek 5 liraya. TMO devreye girmeseydi fındık 5-6 liraydı. AK Parti iktidarı asla üreticiyi mağdur etmeyecek. Üreticinin yanında olacağız. Bundan sonra da rekolte yüksek olursa devreye Toprak Mahsulleri Ofisi girecek ve fındık alacak. Elindeki fındığı da satmayacak. Kimse elindeki fındığı satacak diye beklemesin, elini ovuşturmasın. Bu fındığı sattırmayacağız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK