YEŞİLOT AİLESİNDEN SAĞLIĞA KATKI

Hayırsever Meliha-Avni Yeşilot’ta sağlık hizmetlerine katkı. Yeşilot çiftti oğulları merhum Yrd. Doç. Dr. Şenel Yeşilot anısına, Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım bünyesinde TPN ünitesi yaptırdı.

YEŞİLOT AİLESİNDEN SAĞLIĞA KATKI

2017 Aralık itibari ile hizmet vermeye başlayan TPN ünitesinin resmi açılış AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve İl Sağlık Müdürü Hasan H. Arslantürk tarafından yapıldı. Açılışta Yeşilot ailesine teşekkür plaket takdim edildi.

Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Uz. Dr. Muhammet Bulut yapılan hizmet hakkında bilgi vererek “Prematüre bebeklerde çok küçük oldukları ve sistemsel hastalıklarından dolayı ağızdan beslenemediklerinden dolayı steril bir oda içinde yaşaması ve tedavisi için hazırlanan solüsyonlarla damardan beslenme yapılıyor. Bebeğin kuvöz içinde TPN ile beslenerek kilo takibi yapılarak büyümesi sağlanır ve belli bir ağırlığa eriştiğinde ağızdan beslenmeye başlanır. Bölgemizde sayılı hastanede bulunan bu ünitenin İlimize hayırlı olmasını dilerim” dedi. Başhekim v. Uz. Dr. Azime Bulut; “İl dışına sevk edilen yenidoğan bebeklerin ilimizde tedavisi için gerekli olan TPN Ünitesi yenidoğan beslenmesinde ve ilaçlarının steril bir şekilde hazırlanmasında kullanılmaktadır. Sadece beslenme ve ilaç desteğinin sağlanamaması sebebiyle sevk oranı artmakta ailelerde şehir dışına gitmesi gerekiyordu. Bu anlamlı bağışlarından dolayı ailemize teşekkür ediyoruz. TPN ünitesi ile il dışından gelen hastalara da hizmet vereceğimizi belirtmek isteriz”  şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Hasan H. Arslantürk;  “ailemizin başı sağolsun, sağlık hizmetlerine siz hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı katkılar büyük önem arz ediyor.  Yapmış olduğunuz bu örnek davranıştan dolayı hastalarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Sabri Öztürk de, aileye hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!