MUHTARLARA ÖNEMLİ UYARI

Vali Sarıfakıoğulları, köy muhtarları ile bir araya geldi.

MUHTARLARA ÖNEMLİ UYARI

 

Vali Harun Sarıfakıoğulları, “Vatandaş Buluşmaları” kapsamında merkez köy muhtarları ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.  Terörle mücadele konusunda muhtarlara önemli görevler düştüğünü belirten Vali Sarıfakıoğulları “Yine terör olaylarının önlenmesi noktasında özellikle yayla evlerinde yaşam malzemesi diye tabir ettiğimiz yiyecek, içecek, pil kablo vs. malzemeleri bulundurtmayalım. Bu konuda bizim olmasa bile yakınlarımızın kullandığı yayla evleri olabilir. Mutlaka yakınlarımıza, çevremize telkinde bulunacağız. Bu yiyecek, içecek malzemelerini bertaraf edeceğiz. Daha önce belirttiğim gibi şüpheli durumlarda sadece uyuşturucuyla ilgili konu değil her konuda jandarmamıza, emniyetimize vakit kaybetmeden durumu ileteceğiz” dedi.

 

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Merkeze bağlı köy muhtarları ve kurum amirlerinin katılımı ile gerçekleştirilen 2017 yılının değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2017 yılı içerisinde il merkezinde bulunan 28 mahallede gerçekleştirilen “Vatandaş Buluşmaları” toplantısını yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını belirtti. Sarıfakıoğulları, “Büyük mahallelerimize tek tek uğradık. Küçük mahallelerimizi bir araya getirdik ve muhtarlarımıza, mahalle sakinlerimize konuk olduk. Onların sıkıntılarını dertlerini yerinde gördük. Yerinde teşhis etme imkânı yakaladık. Çok değerli mesai arkadaşlarımda bu konuda varsa bir eksiklik, ihmal anında gidermek suretiyle konuya neşter vurdular ve çözüm noktasında ortak oldular” dedi.

Vatandaş Buluşmaları kapsamında 2018 yılı içerisin il merkezine bağlı köylerde de toplantılar gerçekleştirileceğini söyleyen Vali Sarıfakıoğulları, konuşmasına “Önümüzdeki hafta Duroğlu Beldemizden başlamak üzere bütün köylerimizi tek tek ziyaret edeceğiz. Sizlerle bir araya geleceğiz. Sizlerin sıkıntılarınızı, dertlerinizi, zorluklarınızı beraber yaşayacağız, beraber göreceğiz ve çözüme kavuşturma noktasında da yine beraber mesafe kat etmeye çalışacağız. Burada köy ziyaretlerimizi yine Çarşamba günleri öğleden sonra planlıyoruz. Bu toplantılarda 3 saatimizi sizlere ayırmaya çalışacağız. Merkez köylerimizde yaşanan sorunlara ve bu sorunlara ulaşmadaki mesafenin kısaltılması, yine devlet imkânlarının, kamu kaynaklarının etkin kullanımı, bürokratik engellerin kaldırılması, çözüme ilişkin süreçlerin hızlandırılması, hepimizin temel amacıdır. Bunun için birebir temasa, diyaloğa ehemmiyet veriyoruz” diye devam etti.

“BİZ BU İŞİN BELİNİ KIRACAĞIZ”

Vali Sarıfakıoğulları, konuşmasının devamında uyuşturucu ile mücadelenin önemine dikkat çekerek “Değerli muhtarlarım, Birebir sizleri dinliyoruz. Birebir inşallah sizleri birde yerinizde dinleyeceğiz. Burada bizlerin kamu idaresi olarak sizlerden çok büyük beklentileri var. Bu beklentilerin ilki uyuşturucuyla mücadele. Uyuşturucuyla mücadele sadece sizin, sadece benim değil, ülkemizin bir devlet politikasıdır. Eğer çocuklarımıza, evlatlarımıza sahip çıkmaz isek maalesef bu illet hepimizi tehdit eder. Öncelikle bunu bilelim. O sebeple hepimize vazifeler düşüyor. Kuşku duyduğumuz her anda, her durumda bunu güvenlik güçlerimizle paylaşacağız. Yeri önemli değil, emniyet bölgesiyse 155, jandarma bölgesiyse 156’yı arayacağız. Bu konuda kaybedeceğimiz bir tek evladımız bile yok. Ben güvenlik birimi sorumlusu arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdim. Biz bu işin belini kıracağız. Ama el birliğiyle. Siz güvenlik birimlerimize yardım ederseniz ancak bu sorunun üstesinden gelebiliriz. Bu o kadar derinliği olan, o kadar uzantıları olan bir konu. Hepinizin bildiği gibi bunun arkasında terör örgütleri var arkadaşlar. Bu konuda kararlıyız. Allah’ın izniyle tedbirlerimizi aldık, almaya da devam ediyoruz ve sizlerin de desteğiyle bu konuyu inşallah bitireceğiz” ifadelerini kulandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK