“FETÖ İLE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, FETÖ/PDY ile mücadelede kararlılıkla mücadelelerinin devam ettiğini söyledi. Rektör Coşkun, üniversite bünyesinde FETÖ/PDY soruşturmalarını sürdürülmesi amacıyla 5 kişilik komisyonun çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

 “FETÖ İLE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

Komisyon üyelerinin, üniversite personeliyle ilgili olarak kendilerine emniyet, OHAL bürosu, MİT, YÖK, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu, TMSF veya değişik kurumlarla aracılıyla ulaştırılan her türlü bilgi, belge, doküman, istihbarat verisini titizlikle değerlendirildiğini aktaran Coşkun, yine haklarında işlem yaptıkları personelin savunmalarının da alındığını söyledi.

24 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Coşkun, "En son yayımlanan KHK ile açıkta bulunan bir idari personelle ilgili ihraç kararı yayınlandı. Yakın zamanda açığa alınan personellerimiz bulunuyor. Bugüne kadar toplam 24 personel ihraç edilirken, 6 personelimiz açığa alındı. Ayrıca 10 civarında personelimiz hakkında da soruşturmalar sürüyor." diye konuştu.

Coşkun son olarak, soruşturmaları süren personel hakkında yeni bilgi veya belgeler ışığında da yasal süreçlerin işletileceğini kaydederek, "FETÖ/PDY ile mücadele noktasındaki kararlığımız tamdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki hassasiyetlerine canı gönülden katılıyoruz. Bu konuda gösterilecek bir merhametten maraz doğacağını düşünüyoruz. Kararlılıkla bu yapıyla mücadelemiz devam ediyor."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!