KARA ‘DEVAM’ DEDİ

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine bağlı meslek odalarında seçimli olağan genel kurullar başladı. Giresun Ayakkabıcılar Odası’nın genel kurulu yapıldı. Tek listeye yapılan genel kurulda mevcut Oda Başkanı Ali Kara Güven tazeledi. Aynı zamanda Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı olan Ali Kara, 2018 yılının esnaf ve sanatkarlar için seçim yılı olduğunu, GESOB’a bağlı 19 oda da seçimli olağan genel kurulların Mart ayına kadar tamamlanacağını kaydetti. Kara, birlik başkanlığı adaylığıyla ilgili kararını, oda başkanlarıyla yapacağı istişare sonrası açıklayacağını ifade etti.

KARA ‘DEVAM’ DEDİ

GESOB Başkanı Kara, esnaf ve sanatkarlar olarak 2018 yılından umutlu olduklarının altını çizerek, “2017 yılının esnaf açısından zor bir yıl oldu. Hükümetimizin KOSGEB ve kredi kefalet kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkarımıza büyük desteği oldu ama, esnafımız borcu borçla kapatmak zorunda kaldı. Esnafımız kullandığı kredi ile iş yapamadı, borç ödedi. Esnaflarında iş yaparak, ayakta dura bilmesi için kamu yatırımları ve istidam alanları artırılmalıdır. Sadece fındık ve memur ile emekli maaşına dayalı bir Giresun ekonomisinden çok fazla bir şey beklemek doğru değil. Giresun ekonomisi için güney çevre yolu olmazsa olmazdır” dedi.

Giresun esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak Giresun’a yapılan her hizmetin yanında ve destekçisi olduklarını kaydeden Karan şöyle konuştu;

“hükümetle ile uyumlu çalışılırsa sonuç alınır. Hükümetle kavga ile netice almamız mümkün değil. Akli selim insanlar, yapılan güzel şeyleri takdir eder, alkışlar. Giresun’a yapılması düşünülen ama geciken işleri de yapıcı bir eleştiriyle gündeme taşır ve siyasetçi ve milletvekillerini yönlendirir. Giresun esnaf ve sanatkarlar odaları birliğinin temel prensibi budur.”

Kara, siyaseten deneyimli olan birere isim olan AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile Merkez İlçe Başkanı Bahadır Yılmaz’ın ise Giresun için bir şan olduğunu sözlerine ekledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK