“2019 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, Eynesil, Çavuşlu, Görele, Tirebolu ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vatandaşlarla bir araya gelen Öztürk, 2019 seçiminin her zamankinden daha önemli olduğuna işaret etti.

“2019 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ”

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, darbecilere karşı vatanseverleri koruyan yeni KHK’nın eleştirilmesinin darbecileri ve teröristleri korumak anlamına geldiğini vurguladı. 2019 seçiminin her zamankinden daha önemli olduğunu, Cumhurbaşkanı seçmenin hükümeti seçmek anlamına geldiğini hatırlatan Öztürk, ‘şimdiden cumhurbaşkanımızı yıpratmak adına çalışmalara başladılar. Bir Kanun Hükmünde Kararname çıktı,  15-16 Temmuz 2016 tarihlerinde darbeye karşı duran vatandaşımız darbecileri püskürtmek için elinde olmadan bir takım zararlar vermişse yarın kötü niyetli bir savcı çıkar da devletin malına zarar verdin diye vatansever vatandaşımızı yıpratabilir diye onları koruma altına alan bir KHK bu. Muhalefet çıktı, ‘vay efendim yarın insanlar birbirini öldürürse sorumlu kim olacak’ diyerek işi sulandırmaya çalışıyor. Darbeciler bu sefer başaramadı ama yarın yine darbecilerin önü açık olsun demek istiyorlar. Darbecilere karşı koyacak vatandaşın bir güvencesi olmasın diye dilinin altındaki baklayı çıkarmadan bir şeyler söylemeye çalışıyorlar. Bunlar 2019’a yönelik hesapların ipuçları” diye konuştu.

 

Bu tutumla, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun terör örgütlerini, darbecileri koruduğunu belirten Milletvekili Öztürk, bazı eski AK Partililerin söz konusu KHK ile ilgili çıkışının da manidar ve üzücü olduğunu kaydetti.  Hayır cephesinin AK PARTİ tabanından 3-5 puan alabilir miyim düşüncesiyle Ak Parti’den koparacak bir aday bulmaya çalıştığını kaydeden Öztürk, bu süreçte içerdeki Türkiye karşıtlarının küresel güçlerle işbirliği yapabilme ihtimaline karşı da uyanık olmaları ve çok çalışmaları gerektiğini hatırlattı.

ORTADOĞUYU ŞEKİLLENDİRMEK İSTİYORLAR

Batılı ülkelerin Türkiye’yi ekonomik ve sosyal yönden yıpratmaya çalıştıklarını ancak başaramadıklarını ifade eden Öztürk, bunun üzerine rotanın İran’a çevrildiğine dikkati çekti. Öztürk, “Ortadoğu’yu şekillendirmek için önlerinde engel gördükleri ülkeleri karıştırmaya çalışıyorlar. İnşallah İran’da da başarılı olamazlar” dedi.

Sabri Öztürk, yoğun programı sırasında Eynesil Meslek Yüksekokulunu ziyaret etmeyi, vefat eden Görele Köprübaşı Eski Belediye Başkanı Abdullah Topçu’nun ailesine taziye ziyareti yapmayı da ihmal etmedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!