TURİST SAYISI ARTIRILACAK

2018’de hedef İran, Hindistan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’dan bölgeye turist çekmek.

TURİST SAYISI ARTIRILACAK

DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, DOKA olarak 2010 yılından beri bölgede özellikle turizme çok büyük katkılar sağladıklarını hatırlattı. Adıyaman “Bölgemizin doğal, tarihi ve coğrafi güzelliklerinin potansiyelini biliyoruz ve bunu koruma kullanma dengesi içinde turizme kazandırmanın gayreti içinde olacağız. Bugün geldiğimiz noktada bölgemiz ülkemiz için artık hatırı sayılır bir turizim merkezi olma yolunda ilerliyor. Turizm konusunda yeni çalışmalarımız olacak. hem ülke hem de sektör içinde çeşitlemelerle kapasiteyi artırmak istiyoruz. Pazar çeşitlendirme faaliyetleri kapsamında Körfez merkezli olmak üzere İran, Hindistan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarında çeşitli tanıtım faaliyetlerimiz olacak. Bölgemize gelecek olan turist sayısını artırmak istiyoruz. Bununla beraber turizm gelirlerini tabana yaymak istiyoruz. 2018 çalışmalarımız bu kapsamda olacak” dedi.

“EN AZ 40 TESCİLLİ ÜRÜNÜMÜZ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bölgede 17 ürünün coğrafi tescil aldığını da hatırlatan Adıyaman “Üzerinde çalıştığımız ürünler de var. En az 40 tescilli ürünümüz olması için çalışıyoruz. Yöresel ürünler konusu turizmden sonra bölgemiz için yeni bir ekonomik açılım konusu olacak inşallah. Bu bize turizm çeşitlemesi ve kırsal kalkınma için de fayda sağlayacak. Bölgemizde üretilen ürünlerin turistlerle buluşması sağlanacak. Turizmden daha fazla insanımızın faydalanması sağlanarak sağlam bir turizm altyapısı oluşturulacak” diye konuştu.

Adıyaman, 2018 yılında özel sektöre de desteklerinin süreceğini kaydederek “Bazı hazırlıklarımız var. Bunu yakın zamanda sizlerle paylaşacağız. Biz bölgemizde daha fazla üretim daha fazla istihdam için elimizden gelen ne var ise yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK