‘Kudüs İslam’ındır!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma yönündeki planına Giresun'da tepki gösterildi.

‘Kudüs İslam’ındır!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma yönündeki planına Giresun'da tepki gösterildi. Giresun'da da sivil toplum kuruluşları ile üniversite öğrencilerince yapılan basın açıklamalarıyla ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planı protesto edildi.

 

Atatürk Meydanı'nda toplanan sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Anadolu Gençlik Derneği Giresun Şube Başkanı Murat Yüksel, Kudüs'ün Müslümanların onuru ve iffeti olduğunu aktardı. Yüksel, ABD'nin tutumundan vazgeçmesini isteyerek, "Aksi takdirde en az çelik kadar sağlam ve sert bir öfkenin hedefi olacaklardır. Şimdi biz İslam ülkelerinden, hükümetlerinden içi boş kınamalar ya da lanet okumalar değil, sahici yaptırımlar bekliyoruz." diye konuştu. Giresun Üniversitesinde de öğrenciler tarafından ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planı protesto edildi. Güre Yerleşkesi'nde yapılan eylemde grup adına basın açıklamasını okuyan Abdullah Özkan, Filistin'in tüm İslam aleminin namusu olduğunu vurgulayarak, "Dünya var oldukça yeryüzü bizimdir, Kudüs bizimdir. Filistin dar bir coğrafyada bir takım insanların meselesi değil, tüm İslam aleminin namusudur." dedi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
'KAHRAMANLAR' TERÖRE GÖZ AÇTIRMIYOR
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK
KAZANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK