Tığlı’ya cevap; “Hayret verici”

AK Parti İl Başkanı Şenlikoğlu açıklamasında, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’Nin müftülerin nikah kıymasıyla ilgili açıklamasının gayet açık ve net olduğunu belirterek, “Türkiye’de Müftülerin nikah kıymasına karşı çıkan bir anlayışın, bunun için Kuranı kerimden destek aramaya çalışması kendi kendiyle çelişen beyanlardır.

Tığlı’ya cevap; “Hayret verici”

Zira yüzyıllardır doğuda ve batıda nikahların din adamları tarafından kıyılması genel bir gelenek iken, klasik CHP mantığıyla, batıdaki örnekleri olan kilisede kıyılan  nikahları normal  kabul  edip, müftülerin kıydığı  nikaha  karşı  çıkmak  CHP’nin asıl  çizgisini  göstermektedir. Batıda Nikahların özellikle Amerika, İngiltere, Fransa gibi bütün  batılı  ülkelerde kiliselerde kıyıldığını bilmelerine  rağmen  bu  konuda  dut  yemiş  bülbül  gibi  oluyorlar. Sayın Bakanımız yapılan düzenleme de İl ve İlçe Müftülerine Nikâh kıyma yetkisinde zorlama olmadığını, isteyenin istediği şekilde gerek Belediyelerde, gerekse İl -İlçe Müftüleri tarafından dini nikâh kıyabileceğini beyan etmesine rağmen,  CHP’nin rahatsızlığının nedenini sormuştur” ifadelerini kullandı.

“HİÇ BİR ŞEY YAPAMIYORSANIZ MİLLETİMİZİN YANINDA DURUN”

“CHP İl Başkanı ise yapmış olduğu açıklama ile aslında kendi partisinin zihniyetini özetlemiştir. Sayın İl Başkanı bu vesile Ayetlerle de haşir neşir olmuş, bu alışkanlığını da devam ettirmesini arzu ederiz” diye Şenlikoğlu şunları kaydetti;

“Sayın Tığlı’nın Gazetelerdeki beyanında bahsettiği ve bizleri tebessüme iten açıklamasında, Türk milleti kimlerin İslam Düşmanı olduğunu ve olmadığını gayet iyi bilmektedir. Geçmiş Dönemlerde CHP Hükümetlerinin İslam’a karşı tutumları sonucu oluşan politikaları nedeniyle, Aziz Milletimize yaşatılanlar halen hafızlarımızda tazeliğini dün gibi korumaktadır. Bu konuda verebileceğimiz birçok örnek mevcuttur,  Sayın Tığlı eğer duymak isterse bu konuda da daha ayrıntılı açıklamalar da bulunabiliriz. Aziz Milletimizin bunları unuttuğunu düşünüyorsa yanıldığını da hatırlatmak isterim. Bu açıklamalar,  CHP tarafında değişen hiçbir şey olmadığı ayan beyan göstermektedir. Sayın Bakanımızın ne kadar haklı olduğu bir kere daha anlaşılmıştır. İl ve İlçe Müftülerine Nikah kıyma yetkisinden rahatsız olan zihniyet, üzülerek söylüyorum; dün neyse bu günde maalesef aynı.  CHP’ye tavsiyemiz Milletimizin değerleri ile çatışmaktan artık vazgeçin. Halkımızın değerlerine saygı duyun. Hiç bir şey yapamıyorsanız Milletimizin yanında durun.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
ELEKTRİK SAYAÇLARI ARTIK ÜCRETSİZ!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!
REYHANLI'DAN GİRESUN'A MEKTUP VAR!