Giresun Oncu

Kayırmacılığa son verilmeli

Türk Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya, bu yılda eğitim çalışanlarına sene başı eğitim-öğretim ödeneği ödenmediğini bildirdi.
Bu haber 2017-10-14 11:59:04 eklenmiş ve 17 kez görüntülenmiştir.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı açıklamasında eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirdi.

2017-2018 eğitim öğretim yılının bir kez daha, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilere hayırlı uğurlu olmasını dileyen Çetinkaya, “Bu öğretim yılında eğitim çalışanlarının ve eğitimin bir an önce çözülmesi gereken birçok sorunu bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır. Bu yılda Milli Eğitim camiasında çalışan hizmetli ve memurlara sene başı eğitim-öğretim ödeneği ödenmemiştir. Bu ayrın bir an önce ortadan kaldırılarak hizmetli ve memurlara da senebaşı eğitim öğretim ödeneği ödenmelidir. Milli Eğitim Bakanlığı Eylül ayında öğretmen ataması yapacağını söylemesine rağmen bu atamayı yapmamıştır. Okullarımızda dersler ücretli öğretmenlerle doldurulmuştur. Halbuki eğitimde kalitenin ve verimin artırılması için kadrolu öğretmen ataması yapılmalıdır. Öğretmenlerin mülakatla sözleşmeli olarak atanmasına son verilmelidir. Öğretmenler KPSS puanına göre güvenlik soruşturması yapılarak atanmalıdır. Öğretmenlerin ek ders ücretleri iki kat artırılmalı ve vergiden muaf tutulmalıdır. Öğretmenlerin nöbet ücreti nöbet başı 6 saat ek ders ücreti olarak ödenmelidir. Haftada iki nöbet tutan öğretmenlere ikinci nöbet karşılığı hak ettikleri ücret ödenmelidir. Bu konuda dilekçe kampanyası başlattık. Zaten yoksulluk sınırının bir hayli altında maaş alan ve 08.00-17.00 saatleri arasında çalışan memurlar, hizmetliler başta olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına öğle yemeği katkısı yapılmalıdır. Böylece bazı eğitim çalışanlarının kurumlarda fazla ücret ödeyerek yemek yemesi önlenmelidir. Okullarımızda ve üniversitemizde var olan öğretmen, akademik ve idari personel eksiği bir an önce tamamlanmalıdır. Böylece okullarımızda öğretmen açıkları kapatılırken üniversitemizde de henüz eğitim-öğretime açılamayan fakülteler ve yeni bölümlerin açılması sağlanmalıdır.

 

Giresun Üniversitesinin öğrenci yurdu kapasitesi bir an önce artırılarak öğrencilerin en önemli sorunu olan barınma konusu çözüme kavuşturulmalıdır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Oncu
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Giresun Belediyesi
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Giresunspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri
v pills