Başarılı bir eğitim için, iş birliği

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversite olarak kurum ve kuruluşlarla çeşitli protokoller imzalayarak, şehre katkı sağlamak istediklerini ifade etti.

Başarılı bir eğitim için, iş birliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ‘Eğimde İş Birliği’ protokolü imzaladıklarını belirten Coşkun, Giresun’un ilk proje okulu olan Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi sayılarının artmasını temenni ettiklerini vurgulayarak, temel amaçlarının tam donanımlı nesiller yetiştirmek olduğunu kaydetti. Rektör Coşkun, protokolle, fen ve sosyal bilimler projesi uygulanan Anadolu İmam Hatip Liseleri ile üniversite arasında iş birliği yapılacağını, resmi ve özel temel eğitim ile orta öğretim kademelerindeki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması, akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişmelerine katkı verilmesi, fakülte öğrencilerinin öğretmenlik uygulamalarına katkı verileceğini bildirdi.

Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt da, Giresun'un eğitim kalitesini yükseltecek olan projenin hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK