Giresun Oncu

Taşerön işçiler kadro bekliyor

Giresun Kamu Emekçileri Derneği Başkanı Fatih Öksüz, memur işini yapanların memur kadrosuna, işçilik işi yapanların işçi kadrosuna geçirilmesini talep ettiklerini açıkladı.
Bu haber 2017-10-12 15:19:34 eklenmiş ve 38 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun taşeron sorunu yılsonuna kadar çözülecek açıklaması sayıları 1 milyonu aşkın taşeron işçiyi yeniden umutlandırdı.

Giresun Kamu Emekçileri Derneği Başkanı Fatih Öküz, 1 Mart 2015 genel seçimlere taşeron işçilere kadro sözü verildiğini hatırlatarak, bugüne kadar somut bir adım atılmadığını kaydetti.

 

Taşeron işçilere kadro verilmesine yönelik yapılan son açıklamaların, işçiler tarafından olumlu karşılanırken sonrasında kamuoyuna yansıyan bazı haberlerin hayal kırıklığına neden olduğunu belirten Öksüz, “Hükümetin bazı formüller üzerinde çalıştığı yönünde çıkan haberlerde, düşünülen bu formüller arasında kamuda şirket kurularak taşeron işçilerinin bu şirketler üzerinden istihdam edilmesi formülü olmasının bizler tarafından kabul edilebilir bir yanı yoktur. Biz taşeron işçi temsilcileri olarak başından beri savunduğumuz bir tez vardı, aradan aracı şirketlerin çıkarılarak kamunun kendi personeli olmamız gerektiği yönünde. Maalesef gelinen noktada halen daha kamu ile aramıza imtiyazlı şirket, özel sözleşme vs. gibi aracılar koymaya çalışmak yıllardan bu yana gelen taşeron sorununu daha da çözümsüzlüğe sürükleyecektir. Bizlerin talebi açık ve nettir. 1 Kasım 2015 seçimlerinde seçim vaadi olarak verilen kadro sözüne istinaden çalışmalar Belediyeler ve İl Özel İdarelerini de kapsayacak şekilde, memur işini yapanların memur kadrolarına, işçilik işi yapanlarında işçi kadrolarına geçişi ile sonlandırılmalıdır. Taşeron sorununun bu şekilde çözüme kavuşturulması aileleriyle birlikte yaklaşık 5 milyonluk bir kitlede memnuniyet yaratacaktır. Bizlerde 22.23.24 Ekim tarihlerinde Ankara'da yasa taslağının içeriğini öğrenmek ve olumsuz yönleri hakkında gerekli düzeltmelerin yapılması için birtakım görüşmelerde bulunacağız, kadro sürecinde takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Oncu
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Giresun Belediyesi
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Giresunspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri
v pills