Giresun Oncu

DOKA’nın mali desteği sürüyor.

Giresun’un turizm ve kültürel odaklı projelerin sunumu ve değerlendirilme toplantısı Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.
Bu haber 2017-10-11 13:30:59 eklenmiş ve 73 kez görüntülenmiştir.

Giresun’da kültür ve turizm projeleri mali destek için DOKA’ya sunuldu.

Kısa adı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, kültür ve turizm projelerine mali desteğini sürdürüyor. Giresun’da, valilik ile bazı kurum ve belediyeler tarafından hazırlanan turizm projeleri mali desek alabilmek için DOKA’ya tanıtıldı. Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan tanıtım toplantısında, 21 projenin detayları açıklandı. Vali Sarıfakıoğulları, hibe programları ile mevcut turizm ve kültürel değerlerimizi zenginleştirerek, önceki projeleri tamamlayıp yeni projeler hazırlanması gerektiğini kaydetti.

Kültürel ve turizm değerleri açısından büyük bir potansiyeli ve zenginliği bulunan ilimizde kamu kurumlarının proje hazırlamalarına yönelik çıkılacak muhtemel hibe çağrılarına hazırlık yapılması, proje envanterlerinin oluşturulması ve teknik hazırlıkların süratle tamamlanması için gerekli çalışmalarının ivedilikle yapılması gerektiğini belirten Vali Sarıfakıoğulları, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), mali destek programları kapsamında, Bölgede yaşanabilir mekânlar ve sürdürülebilir bir çevre oluşturulması vizyonuyla doğal, tarihi ve kültürel dokuya sahip alanların birer çekim merkezi olarak değerlendirilmesi ve bu alanlardan turizm amaçlı yararlanılabilmesinin sağlanması için proje üreten kurumlara mali destek verileceğini söyledi. Vali Sarıfakıoğulları, hibe programları ile mevcut turizm ve kültürel değerlerimizi zenginleştirerek, önceki projeleri tamamlayıp yeni projeler hazırlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Giresun Oncu
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Giresun Belediyesi
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Giresunspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri
v pills