DOKA’nın mali desteği sürüyor.

Giresun’un turizm ve kültürel odaklı projelerin sunumu ve değerlendirilme toplantısı Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.

DOKA’nın mali desteği sürüyor.

Giresun’da kültür ve turizm projeleri mali destek için DOKA’ya sunuldu.

Kısa adı Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, kültür ve turizm projelerine mali desteğini sürdürüyor. Giresun’da, valilik ile bazı kurum ve belediyeler tarafından hazırlanan turizm projeleri mali desek alabilmek için DOKA’ya tanıtıldı. Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan tanıtım toplantısında, 21 projenin detayları açıklandı. Vali Sarıfakıoğulları, hibe programları ile mevcut turizm ve kültürel değerlerimizi zenginleştirerek, önceki projeleri tamamlayıp yeni projeler hazırlanması gerektiğini kaydetti.

Kültürel ve turizm değerleri açısından büyük bir potansiyeli ve zenginliği bulunan ilimizde kamu kurumlarının proje hazırlamalarına yönelik çıkılacak muhtemel hibe çağrılarına hazırlık yapılması, proje envanterlerinin oluşturulması ve teknik hazırlıkların süratle tamamlanması için gerekli çalışmalarının ivedilikle yapılması gerektiğini belirten Vali Sarıfakıoğulları, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), mali destek programları kapsamında, Bölgede yaşanabilir mekânlar ve sürdürülebilir bir çevre oluşturulması vizyonuyla doğal, tarihi ve kültürel dokuya sahip alanların birer çekim merkezi olarak değerlendirilmesi ve bu alanlardan turizm amaçlı yararlanılabilmesinin sağlanması için proje üreten kurumlara mali destek verileceğini söyledi. Vali Sarıfakıoğulları, hibe programları ile mevcut turizm ve kültürel değerlerimizi zenginleştirerek, önceki projeleri tamamlayıp yeni projeler hazırlanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YILMAZ VURAL GÖNDERİLDİ
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK